סוויצ’ר לעומת יונקרס

לעיתים מים חמים הם לא דבר שנמצא בהישג יד: בימים סגריריים או מעוננים, למשל, או כאשר אנו מארחים ואין די מים חמים לכולם.

במקרה בו השמש לא מספיקה צריך להיעזר בדרך אחרת לחמם את המים בדוד, ושתי האפשרויות הנפוצות ביותר לשם כך הן בעזרת גז או בעזרת חשמל.

לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות:

שימוש בגז

בדודים בסגנון יונקרס החימום מתבצע באמצעות מצת המחמם את המים. מדובר בחימום מהיר יחסית, אבל יש בצידו חסרונות רבים:

  • התנודתיות בעלויות: בשוק הגז קיימות תנודות רבות במחירי הגז. בלון יכול לעלות לעיתים 80 ש”ח ולעיתים יותר מ-200 ש”ח.
  • הגז עלול להיגמר ללא התראה. אפשר כמובן לבדוק את הבלון עצמו מדי פעם על מנת לוודא שעדיין יש בו די גז לשימוש למטרות חימום, אבל אם שוכחים או לא שמים לב אפשר בקלות להיתקע בלי גז דווקא כאשר צריכים את המים החמים בדחיפות.
  • התחזוקה הגבוהה: על מנת לשמור על בטיחות השימוש בגז יש להזמין טכנאי מעת לעת על מנת לוודא שמערכת חימום הדוד תקינה, ובמידת הצורך לתקן או להחליף חלקים.

שימוש בחשמל

דוד חשמל מצטיין במענה מדויק על החסרונות של דוד שעושה שימוש בגז: אם אין דוד שמש, חימום המים בעזרת חשמל הוא במחיר ידוע מראש, החשמל לא ייגמר ללא התראה, ומדובר במערכת הרבה פחות מסוכנת ולפיכך פחות זקוקה לטיפולי תחזוקה שוטפים או לתיקונים והחלפת חלקים.

בדודים חשמליים החיסרון הבולט ביותר הוא העלות, משום ששימוש בחשמל לחימום מים ניכר היטב בחשבונות החודשיים; בפרט אם אדם הדליק את הדוד ליותר מדי זמן לפני המקלחת או שכח לכבות אותו לאחריה – אבל גם לכך יש פתרון.

שימוש בסוויצ’ר

הסוויצ’ר מאפשר לאדם המעוניין להתקלח במים חמים ליהנות מכל היתרונות של שימוש בדוד חשמלי ובנוסף מבטל את החיסרון של בזבוז החשמל בגלל הדלקת דוד מוקדמת מדי או אי כיבויו בזמן.

זאת באמצעות מתג חכם לדוד המאפשר לכל אחד להדליק את הדוד מכל מקום ובכל זמן.

השוואה בין שימוש בסוויצ’ר לבין שימוש ביונקרס או מערכת חימום דומה:

  • מים חמים על פי דרישה: בסוויצ’ר אפשר להדליק את הדוד מהדרך הביתה על מנת ליהנות ממים חמים ברגע שמגיעים, וגם ביונקרס אפשר להשתמש דקות ספורות לפני הכניסה למקלחת.
  • רמת הסיכון: ביונקרס משתמשים בבלון גז ודי בהזנחה של המערכת כדי לגרום לדליפה, שריפה וגרוע מכך. בסוויצ’ר הסכנה להתלקחות נמוכה עשרות מונים.
  • העלות: שימוש בגז הוא תנודתי במחיר, לעומת שימוש בחשמל שהוא ידוע מראש.

לסוויצ’ר יש גם יתרונות נוספים, כגון האפשרות לתכנת לו”ז חימום מים שבועי ואפילו אפשרות להתאים לו”ז אישי לכל אחד מבני הבית, תוך מעקב אחר השימוש ומדידת צריכת החשמל.

סוויצ’ר לעומת יונקרס – לסיכום

לאלה יתרונות וגם לאלה, אולם הסוויצ’ר מנצח. לפרטים נוספים ולהזמנות צרו קשר בהקדם ונשמח לסייע גם לכם להתאים סוויצ’ר למערכת החימום בביתכם.

כדאי גם לבדוק