דוד החשמל שלנו משרת אותנו לא מעט במהלך חודשי החורף הקרים והגשומים וישנם כאלה הנוהגים להדליקו למשך שעות ארוכות ולעיתים אף שוכחים לכבותו. דוד החשמל, כמו מכשירים חשמליים ומערכות אחרות בבית, צורך כמויות גדולות מאד של חשמל ואם משתמשים בו לא מעט, הדבר מסתכם, בסופו של דבר, בחשבון חשמל גבוה ובבזבוז אנרגטי משווע. אחד הפתרונות היעילים והחסכוניים המוצעים כיום הוא מתג חכם לדוד. את המתג הזה אפשר למצוא לאחרונה בבתים רבים ולו בגל היתרונות הרבים שהוא מציע.

הנה כל הסיבות

מתג חכם לדוד, וכפי שניתן לנחש משמו, הוא בהחלט פתרון חכם ויעיל מאד. מדובר באחת ההמצאות הטובות ביותר בתחום החשמל ובזכותו אנו יכולים לחסוך לא מעט כסף ו”על הדרך” גם לקחת חלק בהתייעלות אנרגטית. מתג חכם לדוד מתבסס על הויי-פיי הביתי שלנו ומאפשר לנו לשלוט מרחוק בדוד החשמל שלנו באמצעות אפליקציה חדשנית יעילה מאד, אותה ניתן להתקין בכל סמארטפון. המתג החכם, שמחליף את אותו כפתור אדום של דוד החשמל שלנו, עוזר לנו לשלוט בדוד שלנו גם כשאנו מחוץ לבית, בזמן נסיעה או בעבודה. אם לוח הזמנים שלנו לא קבוע ואנו לא יודעים מראש כיצד לכוון את דוד החשמל, אנו יכולים בכל רגע נתון להפעיל את דוד החשמל שלנו באמצעות האפליקציה שברשותנו. במקביל, ניתן כמובן גם להגדיר את מועד כיבוי הדוד כך שאיננו צריכים לדאוג לדבר. הדוד יפעל אך ורק בזמנים שהגדרנו ולא “יזלול” חשמל. את כל זה, כאמור, אנו יכולים לעשות באמצעות הסמארטפון שלנו, מכל מקום ובכל רגע.

הקשר בין התייעלות אנרגטית לשימוש במתג חכם

אנו שומעים בשנים האחרונות על הצורך בהתייעלות אנרגטית. המשאבים הטבעיים שעל פני כדור הארץ הולכים ופוחתים וחשוב לנצל אותם כהלכה ולא לבזבז דבר. הצורך הזה הוליד לאחרונה לא מעט פתרונות “ירוקים” העוזרים בניצול נכון של אנרגיה ומניעת בזבוז מיותר. בדיוק כמו מתג חכם לדוד. בשל נטייתנו להפעיל מערכות חשמליות ומכשירים חשמליים בבית לאורך שעות ארוכות, גם כאשר אין לנו צורך בהם, באמצעות המתג החכם אנו יכולים למנוע את הבזבוז ולהשתמש באותו מכשיר (כמו, דוד חשמל) אך ורק בשעות הנדרשות לנו. כך אנו מודעים יותר לשימוש, לניצול האנרגטי וגם לסביבה שלנו ועוזרים לשמור על עולם נקי וטוב יותר.

המכשירים החשמליים שלנו בבית הם בעלי דירוג אנרגטי מסוים, כאשר דוד חשמל ידוע כבין מכשירי החשמל ה”בזבזניים” ביותר. דמיינו לעצמכם ששכחתם לכבות את דוד החשמל והוא פועל ללא הפסקה שעות ארוכות במהלך היום… הבזבוז המשווע הזה, שלאט לאט מצטבר, איננו רק אצלכם כי אם אצל עוד הרבה מאד ישראלים. כל אחד מאתנו, הצרכן הפרטי הביתי, הדואג לשלב בביתו פתרונות חסכוניים ויעילים יותר אנרגטית, כדוגמת מתג חכם לדוד, תורם לתמונה הכללית ויכול לסייע, כמו האחרים, בהתייעלות אנרגטית.

למידע נוסף על מפסק חכם, שעון שבת לדוד, שקע חכם.