בעתיד הקרוב המושג 'בית חכם' יהיה מושג ששגור על שפתותיהם של רוב אזרחי מדינת ישראל. בהתאם גם המושג 'שקע חכם' שמהווה חלק בלתי נפרד מהקדמה הטכנולוגית, יהיה מושג בו נשתמש רבות. במאמר זה נסביר מהו אותו השקע ומדוע הוא נקרא חכם.

שקע חכם מהו?

השקע החכם הוא שקע שמתחבר למכשיר אליו הוא מיועד. ניתן גם לחבר שקע מסוג זה באמצעות קונקטור לכל מיני אלמנטים ולשלוט בהם וזאת בדומה למתג החכם לדוד הנקרא סוויצ'ר.  Switcher , מאפשר כיבוי והדלקה מרחוק של מתג הבוילר וזאת באמצעות שקע חכםאפליקציה ייעודית המותקנת בסמארטפון. בנוסף, אפליקציה זו מאפשרת לקבוע מראש תוכנית כיבוי והדלקה אוטומטיים של מתג הבוילר ולשלוט בזמן אמת על מתג הבוילר, דבר שיכול להוביל לחסכון משמעותי בחשמל.

ניתן לבחון את היתרונות של השקע החכם באמצעות הפטנט הישראלי SWITCHER. כאן הכוונה היא אל שקע חכם / מתג חכם לדוד שעבר בהצלחה את הבדיקות המחמירות של מכון התקנים הישראלי. מתג חכם זה מגיע עם אחריות, ניתן לשלוט בו באמצעות אפליקציה אותה מורידים לפלאפון החכם, אך גם על ידי המתג הידני ויש גם אפשרות לתכנת את כיבוי והדלקה בהתאם לפונקציית טיימר ידנית. נכון להיום יש אפשרות להשתמש במתג החכם לדוד בכל טלפון חכם בו יש מערכת הפעלה של אנדרואיד בגרסה של 4 ומעלה ובאייפון בו מערכת ההפעלה IOS היא בגרסת 7 ומעלה. בנוסף, אפליקציה זאת מאפשרת ריבוי משתמשים (כל דיירי הבית יכולים להוריד אותה ולהשתמש בה), ניהול של הדוד בכל מקום בו אתם נמצאים, אפשרות של הפעלה וכיבוי ידניים ואפשרות לעדכן כיבוי והדלקה של הדוד בזמן אמת.

אם הרעיון של שקע חכם, שליטה מרחוק על הדוד שלכם וחיסכון משמעותי בהוצאות חשמל מלהיב אתכם ואם החלטתם שגם אתם מעוניינים לרכוש שקע חכם של סוויצ'ר תצטרכו לוודא שיש לכם ראוטר אלחוטי, חיבור אינטרנט ביתי וסמארטפון. אם אתם מודאגים מכך שהבוילר שלכם ישן ולכן אינכם בטוחים שהמתג החכם מתאים גם לכם, בוודאי תשמחו לקרוא שיש הבדל בין שליטה על הדוד לבין שליטה על המתג של הדוד ובשורה התחתונה שסוויצ'ר מתאים לכל מתגי הדוד בכל הבתים. לסיכום, העתיד כבר כאן וכיום כל אחד יכול לבחור להשתמש באותו שקע חכם כדוגמת המתג החכם המאפשר לכל אחד ואחת מכם לשלוט בכיבוי ובהדלקה של הדוד בבית מכל מקום בו אתם נמצאים.

יש לכם שאלות נוספות לגבי אותו שקע חכם? אתם מעוניינים לדעת מה קורה בעת הפסקת חשמל, האם יכולים לשלוט במתג מחו"ל והיכן מיוצר ה- switcher? צוות המומחים שלנו מזמין גם אתכם ליהנות מתשובות על שאלות אלו בקטגוריית ‘שאלות ותשובות’ באתר שלנו או להשאיר לנו את פרטי ההתקשרות שלכם, בדף צור הקשר, ונחזור אליכם באופן אישי עם כל התשובות.