חשמל חכם משמע מערכת חשמל שאחראית על אביזרים וציוד חשמלי בבית או תכנון חכם של השימוש בחשמל בבית.

מהו חשמל חכם?

רבים אינם מצליחים להבין כיצד חשמל יכול להיות חכם. הם צוחקים על האנשה זו ואומרים כי לא רק שחשמל אינו חכם, מדי שנה החברה שאחראית על אספקתו מעלה את המחיר שלו והצרכן יוצא עם נזק גדול יותר.

כאן חשוב לדעת כי ההתייחסות שלנו אל חשמל במאמר זה היא התייחסות ליכולת הטכנולוגית המתקדמת ביותר שכן מצליחה (בהתחשב בנסיבות הקיימות) לחסוך בחשמל.חשמל חכם משמע מערכת, מתקן או אפליקציה שמאפשרים לצרכן לשלוט בתבונה ברכיב או מספר רכיבים בביתו ולהבטיח תוצאות של חסכון בחשמל, בטיחות מקסימאלית, בקרה מלאה ונוחות מקסימאלית.

חשמל חכם בא בדרך כלל לידי ביטוי במערכת מתקדמת הכוללת הפעלה בשלט רחוק, כמו למשל שלט אלחוטי לדוד השמש או החשמל המופעל מרחוק.

מהו מתג חכם לבויילר?

מתג חכם הוא מתג שפותח בטכנולוגיה חדשנית ומאפשר לכל אחד להדליק ולכבות את דוד השמש או החשמל כראות עיניו. החוכמה שלו באה לידי ביטוי ביתרונות שלו:חשמל חכם

  • טכנולוגיה חדשנית – כאן מדובר על פיתוח ישראלי באמצעות טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת פונקציונאליות מקסימאלית בכל הקשור אל כיבוי, הדלקה ופעולות נוספות שקשורות אל הפעלת ציוד בבית, כמו למשל הפעלת מתג הדוד מרחוק.
  • התאמה לתקופה – מתאים לתקופה בה אנשים מבצעים פעולות שונות באמצעות הסמארטפונים שלהם ובאמצעות מערכות חשמל מתקדמות.
  • נוחות – חשמל חכם מציע מגוון אפשרויות, ביניהם אפליקציה חכמה ומתג עם שלט רחוק לכיבוי והדלקה של הבוילר. האפשרות של חשמל חכם משמע נוחות לאנשים שמחליטים להשתמש בו.
  • בקרה – אפליקציית הסוויצ’ר מאפשרת לכל אחד ליהנות מבקרה מלאה של הדוד שלו בכל יום, שעה ומכל מקום בו יש גישה לחיבור אינטרנטי. כאן הצרכן יכול להסתכל על אפליקציה לדוד חכם ולהבין האם הדוד דולק או כבוי וכן לתכנת שעות בהן הדוד יידלק.
  • חסכון – חוכמה משמע היכולת להשתמש בחשמל ועדיין להצליח למזער את ההוצאות הכספיות. כיוון שהאפליקציה של החשמל החכם מאפשרת בקרה בכל שעות היממה על הדוד, נוצר מצב של תכנון נכון וחיסכון משמעותי בכסף.