מדי שנה יותר ויותר אנשים מחליטים על smart home. צעד זה מאפשר להם ליהנות מיתרונות רבים בבית. מאמר זה יסביר מהם היתרונות של smart home וכיצד אפליקציית סוויצ’ר מביאה לכל בית את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום השליטה בדוד.

מהו smart home?

smart home הוא בית בו יש מערכת או מספר מערכות השולטות באופן ממוחשב על המכשור, הציוד והאבזור החשמלי בו. בית חכם יכיל מערכת אליה מחוברים התאורה, מיזוג האוויר, האינטרנט, הכבלים, האזעקה, כל מערכת הסאונד, מפסק וטיימר הדוד החשמלי ועוד. כאן ניתן לבחור באם לחבר את כל המערכות בבית למערכת בקרה אחת עם אפשרות תכנות מראש או להתחיל בהתקנת אפליקציה של מספר מכשירים ולראות כיצד המודרניזציה אכן מתאימה גם לבני הבית שלכם, כמו במקרה של סוויצ’ר, אפליקציה חכמה לכיבוי והדלקה של דוד חשמל.  יש לזכור כי בית חכם הוא בראש ובראשונה הלך רוח ורק לאחר מכן יישום והנאה ממה שהטכנולוגיה יכולה להציע ללקוח.

מאפייני בית חכם

בית חכם בנוי על בסיס מספר מערכות:

  • חשמל חכם- מערכת החשמל החכמה היא זו שתאפשר בסופו של דבר את השליטה ברוב הציוד החשמלי בבית, אם מדובר על תריסים, מזגנים, תאורה, דוד ועוד.
  • מנגנון שליטה- כאן הלקוח יכול לבחור כיצד הוא מעוניין לשלוט במערכת החשמל בבית. אם בעבר, smart home נשלט על ידי שלט ביתי שריכז את כל הפעולות, כיום הנטייה היא להשתלט על הבקרה של כל הציוד מרחוק, וזאת על ידי האינטרנט, כמו למשל אפליקציית ה’סוויצ’ר’ ששולטת בטיימר ובמפסקים של הדוד החשמלי.

 smart home ב- smart phone

נכון להיום רוב האנשים מעדיפים להדליק את הבוילר כאשר הם בדרך חזרה הביתה או עדיין בעבודה. בצורה זו הם יכולים ליהנות ממקלחת חמה ונעימה ברגע בו הם חוזרים הביתה. אם בעבר, רוב השליטה על מערכות הבית הייתה על ידי שליטה של שלט ביתי, כיום ניתן להשתלט מרחוק על הציוד החשמלי באמצעות מכשיר הסמארטפון. דוגמא לכך, היא מערכת סוויצ’ר החדשנית המאפשרת כיבוי, הדלקה, תכנות מראש, בקרה בזמן אמת והיסטוריה של דוד החשמל שבבית הלקוח.